ZKDLJ-JSKD

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Domov Priznanja Nagrajenci

Nagrajenci

ZLATA PRIZNANJA ZKD Ljubljana

2017

  • Mileva Sovdat, Šentjakobsko gledališče Ljubljana

2016

  • Vokalna skupina Jazzva
  • Sebastjan Vrhovnik, Vokalna skupina Dekor

2015

  • Ljudmil Rus, Kitarski orkster Ljudmila Rusa
  • Sonja Pavčič, Šentjakobsko gledališče Ljubljana

2014

  • Mag. Jože Osterman, KUD Svoboda Črnuče

2012

  • Igor Švara, Ljubljanski oktet
  • Mag. Tomaž Faganel, Vokalna skupina Vox medicorum
  • Milivoj Šurbek, Komorni moški zbor Lek
  • Šentjakobsko gledališče Ljubljana

2010

  • Miro Kokol (predlagatelj UO ZKD Ljubljana)

2008

  • Andreja Martinjak (Ljubljanski madrigalisti)
  • Viktor Kresnik (Godba ljubljanskih veteranov)

2006

  • Mešani mladinski zbor Veter
  • Papirniški pihalni orkester
  • Josip Grgasović (Pihalni orkester Ljubljana Vič)

 2004

  • Akademski pevski zbor Tone Tomšič
  • Ivica Knavs (Ansambel ljubljanskih mažoret)
  • Dr. Bruno Ravnikar (folklorna dejavnost)
  • Mag. mons. Jože Trošt (Glasbeno društvo Anton Foerster)

 2002

  • dr. Mirko Cuderman (Consortium musicum)
  • Jože Hriberšek (Papirniški pihalni orkester Vevče)
  • Mirko Ramovš (AFS France Marolt)


SREBRNA PRIZNANJA ZKD Ljubljana

2017

  • Vokalni band Kreativo
  • UPZ Emil Adamič
  • Karmen Banko, MePZ Plamen in Vokalna skupina Domen

2016

  • Denis Robnik, Mešani pevski zbor KUD SCT
  • Jože Plazar, KUD Svoboda Črnuče
  • Brane Počkar, AFS France Marolt

2015

  • Anton Corel st., Kulturno društvo Podgrad pri Ljubljani

2014

  • Marko Tiran (Komorni zbor Vocis Imago)
  • Tomaž Simetinger (AFS France Marolt)
  • Godba ljubljanskih veteranov

2012

  • Vinko Jager, Oktet Zven
  • Herman Lukan, Pihalni orkester Bežigrad

2010

  • Lojze Adamlje (predlagatelj Likovno društvo Rajko Slapernik in Društvo likovnikov Ljubljana)
  • Društvo Blaž Potočnikova čitalnica (predlagatelj UO ZKD Ljubljana)

 2008

  • Albinca Rebolj (Mešani pevski zbor Romar MIK Črnuče)
  • Jože Gačnik (Mešani pevski zbor Litostroj in Ženski pevski zbor Ivan Cankar)
  • Erika Železnik (Društvo likovnikov Ljubljana)
  • Miljenka Simšič (Društvo keramikov in lončarjev)

2006

  • Perpetuum Jazzile
  • Andrej Kerin (Mešani pevski zbor SCT in Mešani pevski zbor Lipa zelenela je…)
  • Jože Arhar (društvo Blaž Potočnikova čitalnica)

2004

  • Milena Bras (Ženski pevski zbor Vižmarje Brod
  • Jože Meden (Papirniški pihalni orkester Vevče)
  • Zvonimir Skalar (Železničarsko KD Tine Rožanc – mešani pevski zbor
  • Vinko Salmič (Moški zbor Grafika)
  • Orkester Mandolina (KD Stadion)

 2002

  • Stojan Kuret (Akademski pevski zbor Tone Tomšič)
  • Urša Lah (Mešani mladinski zbor Veter)
  • Andraž Hauptman (Komorni zbor Ave
  • Matjaž Šček (Ljubljanski madrigalisti)
  • Zvonka Brinar (ZAKAJTAKO DKD Svoboda Zalog
  • Partizanski pevski zbor

 

BRONASTA PRIZNANJA ZKD Ljubljana

2017

  • KUD Janez Kuhar


2016

  • Slađana Čevriz, Srbsko kulturno umetniško društvo Vidovdan
  • Alojz Gruden, Mešani pevski zbor Litostroj

2015

  • Ivan Kociper, Kulturno društvo Svoboda Stožice Ježica
  • Brane Demec, Akademska folklorna skupina France Marolt

2014

  • Branko Kuharič (Pihalni orkester Bežigrad)
  • Iva Lampič (Mešani pevski zbor Medis)

2012

  • Ženski pevski zbor Rozka Usenik
  • Fani Špende, KUD Šentvid nad Ljubljano

2010

  • Lilijana Stepic (predlagatelj MePZ Pentakord, KD Podgrad pri Ljubljani)
  • ŠODR Teater (predlagatelj UO ZKD Ljubljana)

 2008

  • Anton Vrečar (Kulturno društvo Šentjakob)
  • Peter Kosi (Mešani pevski zbor Kolinska Ljubljana)

 2006

  • Janez Levec (Moški pevski zbor Bizovik)
  • Milan Kontarček (Orkester Mandolina)

 2004

  • Marija Gregorc (gledališka skupina DPD Svoboda Zalog)
  • Anton Pavlič (Mešani pevski zbor Vevče)

2002

  • Marko Tiran (KZ Gaudeamus)
  • Dušan Nedovič (Orkester Mandolina)
  • Jana Strušnik (Društvo likovnikov Ljubljana)


ČASTNA PRIZNANJA ZKD Ljubljana


2017

  • Vilma Rupnik, Studio za svobodni ples
  • Štefan Horvat, Likovno društvo Rajko Slapernik
  • Matko Zdešar, MePZ Zora Janče

2014

  • Drago Razboršek, posthumno (Šentjakobsko gledališče Ljubljana)
  • Frane Erman, posthumno (Društvo Blaž POtočnikova čitalnica)

2012

  • SALUS Ljubljana d.d.
  • Franc Erceg, Moški pevski zbor Posavje
  • Lek d.d.

2010

  • prof.dr. Zvonka Zupanič Slavec (predlagatelj UO ZKD Ljubljana)
  • ŽKUD Tine Rožanc (predlagatelj Marko Brezigar, ŽKUD Tine Rožanc)
  • Papirnica Vevče (predlagatelj PPO Vevče)
  • Maruša Škrjanc (predlagatelj UO ZKD Ljubljana)
  • Milan Pavliha (predlagatelj Godba ljubljanskih veteranov)

2008

  • Glasbena matica Ljubljana
  • Svetozar Gržinič (Moški pevski zbor Grafika)
  • KUD Svoboda Zalog
  • Partizanski pevski zbor
  • Roman Novelli (KD Šentjakob)
  • AFS France Marolt
  • Rado Tomšič (Mešani pevski zbor Vevče)

2004

  • prof. dr. Pavle Kornhauser (KUD Kliničnega centra in Medicinske fakultete v Ljubljani dr. Lojz Kraigher
  • dr. Anton Vengušt (Glasbena Matica Ljubljana
  • prof. dr. Viktor Grilc (KD Podgrad)

 2002

  • dr. Jurij Šilc (KUD Tacen)
  • dr. Mirko Juteršek (likovni kritik)
  • mag. Dragica Žvar (svetovalka zborovodjem in zborovodkinjam šolskih pevskih zborov)
  • mag. Tomaž Faganel (strokovni ocenjevalec pevskih zborov)
  • mag. Lojze Capuder (Društva likovnih samorastnikov Ljubljana)




 

Vsebine